Web sitemize hoşgeldiniz.

Cohiba Puro Küllüğü Alınır mı?

Puro diğer sigaralardan biraz daha farklı bir sigara çeşididir. İçinde yaprak tütünü ya da yaprak tütün parçaları bulunur. Dışı da yine yaprak tütünü ile sarılmıştır. Diğer sigaralardan daha büyük, daha kalın ve daha uzun bir sigara türüdür. Bu sebeple puro diğer sigaralara göre içimi daha zor ve serttir. Ağızda daha ağır bir tat bırakır. Bu sebeple seveni çok yoktur. Ancak sevenler için birçok aksesuar üretilmiştir. Türkiye’de çok fazla puro kültürü olmamasına rağmen puro aksesuarları çeşit çeşit üretiliyor. Puro makası, puro çakmağı, puro kılıfı, puro küllükleri gibi birçok kendine özel aksesuarlar üretilmiştir. Puro, yakılışından muhafaza edilişine kadar diğer sigaralardan çok daha farklıdır. Kılıfı özel olmalı puronun kurumasına engel olmalıdır. Aynı zamanda puro içerken puronun küllüğü de özel olmalıdır.

PURO KÜLLÜĞÜ NASIL OLMALIDIR?

Puro diğer bilinen sigaralardan daha büyük ve kalındır. Bu yüzden normal küllükler puro için yeterli özelliklere sahip değildir. Normal sigara küllüklerinde bulunan yataklar puro küllükleri için daha geniş hale getirilmiştir. Küllüğün yatağı geniş olunca puroyu daha iyi kavrayabilir. Öncelikle puro daha kalın olduğu için özel puro çakmağıyla yakılır. Yakmak diğer sigaralara göre daha zor olduğu için döndürerek yakılmalıdır. Tam yaklaştırılmadan yaklaşık yarım santim ya da bir santim daha uzaktan yakılır böylece bir miktar kül elde edilmiş olunur. Çünkü puro için sırasında küllükte yere tam anlamıyla paralel durmalıdır. Puro içenler için bu oldukça önemli bir noktadır. Yere paralel durmaz ise ya da küllüğe değerse kül dökülür. Bu da puronun içim keyfini düşürür. Sevdalıları için puro her zaman ucunda bir miktar külle içilir.

HANGİ KÜLLÜKLER PURO İÇİN İDEALDİR?

Puro başlı başına özel bir tür sigaradır. Kendine özel puro çakmakları, puro kılıfları, puro küllükleri, puro makasları gibi birçok aksesuara sahiptir. Özellikle puro küllükleri en çok tercih edilen aksesuarlardandır. Puro küllüğü alırken yatakların puronuzla uyumlu olup olmadığı oldukça önemlidir. Özellikle tabla kısmı ahşap, yatak kısmı metal olan puro küllükleri en çok tercih edilenlerdendir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ