Web sitemize hoşgeldiniz.

Cohiba Puro Delici Alınır mı?

Puro herkesin kullanmadığı ancak kullananların da aksesuarlarına çok önem verdiği bir sigara türü. İçi yaprak tütünü ya da yaprak tütün parçaları ile doldurulmuştur. Dışında ise yine yaprak tütünü vardır ve sarılmış halde satılır. Bu yüzden diğer normal sigaralardan daha kalın, daha uzun ve daha serttir. Sertliği içimi ile alakalıdır. Çünkü daha kalın ve uzun bir çeşit sigara olduğu için içimi zor. Aynı zamanda da ağızda ağır bir tat bırakır. Bu yüzden herkes tarafında çok fazla sevilmez. Ancak sevenler için yapılmış bir çok aksesuar var. Bu aksesuarlar puro kılıfı, puro makası, puro küllüğü ya da puro çakmağı olabilir. Tabi ki sadece bunlarla sınırlı değildir. Ancak en önemli aksesuarlardan bii de puro delicidir.

PURO DELİCİ NEDİR VE NE İŞE YARAR ?

Puro diğer sigaralara nazaran içimi farklı olan bir tür sigaradır. Hatta puroyu yakmak bile daha farklı bir işlemle gerçekleşir. Çünkü puro bir miktar külle içilmelidir. Bu külün oluşması için ateşi puroya değdirmemek gerekir. Aynı zamanda da puroyu döndürerek yakmak gerekirç yakmak bile bu kadar farklı iken puro için bir delici kullanılması oldukça normal. Puro delicileri puro içinde içilemeyen sert kısımları delmeye yarar. Böylelikle içerken gelen sert tütünler ya da yanmayan tabaka halinde duran tütünler için bir puro delici kesinlikle en iyi şekilde iş görecektir.

HANGİ PURO DELİCİLER TERCİH EDİLMELİDİR?

Puro içimi, yanması, muhafazası gibi her özelliği diğer sigaralardan farklı olan bi tür tütün ürünüdür. Bu yüzden bir çok da aksesuarı bulunur. Bu aksesuarlar puro kılıfı, puro makası, puro delici gibi bir çok çeşitte olabilir. Ancak puro aksesuarları her yerde bulunmayacağı için diğer sigaraların aksesuarlarına nazaran biraz daha pahalıdır. Ama alınan bir puro aksesuarı çok uzun süre kullanılabilir. Bu yüzden verilen parayı her zaman hak ederler. Genelde internet üzerinden puro aksesuarı satın alınabilir. Özellikle puro delicilerin daha çok bulunduğu internet sitelerinde genelde metal ve aşırı ucuz olmayan deliciler tercih edilmelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ