Web sitemize hoşgeldiniz.

Cilt Temizliği

Cilt temizliği bayanlar açısından büyük önem taşıyan konulardan biridir. Temiz olmayan ciltte sivilce ve siyah noktalar çoğalır ve gözenekler büyür. Bu nedenle cilt temizliği yapmak oldukça önemlidir.

Cilt Temizliği İçin Dikkat Etmeniz Gererken Hususlar

Cilt temizliği periyodik olarak yapılmalıdır. Cildinizi her gün makyajdan ve kirden arındırmalısınız. Bunun için cilt temizliği sağlayan losyonlardan yardım alabilirsiniz. Cildinizi suyla ya da susuz sadece pamuk yardımı ile temizleyeceğiniz kozmetik ürünler mevcuttur. Ayrıca evinizde kendi yöntemleriniz ile hazırladığınız maske ve kürleri de kullanabilirsiniz. Ciltteki gözeneklere cilt temizliğinden sonra bakım yapmanız da gerekir. Bunun için toniklerden yardım alabilirsiniz.

Cilt üzerinde sivilce oluşumlarınız varsa; cilt bakımınızı değiştirmeniz gerekir. Cildinizin temizliğiniz sağlamak için sivilce giderici ürünler kullanmanız gerekir. Sivilceleri kurutmaya yönelik çeşitli ürünler kullanabilirsiniz. Sivilceler için roll – on’lardan yardım alabilirsiniz. Sivilcelere sürülen ürünler kısa sürede akne ve sivilce oluşumunu gidermeye yöneliktir. İz bırakmadan sivilcelerden arınmanız gerekir. Bu nedenle sivilceleriniz ile kesinlikle oynamamalısınız.

Gece yatmadan önce düzenli olarak krem uygulamalısınız. Cilt geceleri daha yoğun şekilde çalışır. Cildin tazelenmesi ve yenilenmesi gece oluşur. Bu nedenle bu gelişimi olumluya çevirmek için cildinize yağ içermeyen kremler kullanmalısınız. Ayrıca makyajdan sonra cildinizi temizlemeden uyumamalısınız. Makyaj kalıntıları gece boyu cildinizi yorar ve yıpranmasını sağlar. Ayrıca sık sık yastık kılıfınızı değiştirmeniz gerekir. Cildinizden yastık kılıfına geçen ölü deriler nedeniyle bakteri oluşumundan cildinizi korumuş olursunuz.

Cilt temizliği yapmak için vakti olmayan veya zorlanan bayanlar cilt yapısına uygun bir sabun kullanabilir. Sabun ile cildinizi yağdan, kirden ve makyajdan arındırabilirsiniz. Cildinizin sağlıklı kalması için uzun uzun uğraşmanıza gerek yoktur. Sadece sabun ile cilt temizliğine ve buna bağlı olarak cilt sağlığınızı korumuş olursunuz. Daha sonrada nemlendirici ile cilt bakımınızı tamamlarsınız.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ