Web sitemize hoşgeldiniz.

Cilt Kuruluğu nasıl geçer, Cilt kuruluğu nasıl giderilir

Sık sık duş almak özellikle yaz aylarında vücudumuzu rahatlatır ve serinlememizi sağlar. Ancak cildimiz için durum aynı değildir. Cildimiz en değerli hazinelerimizden bir tanesidir. Her mevsimde ayrı bir bakıma ihtiyaç duyan cildimize yeteri kadar özen gösteremezsek cildimiz kurur ve sağlıksız bir görüntüye kavuşur. Cilt kuruluğuna maske hazırlayarak cildinizin biraz nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında cilt kuruluğunu önlemek için duş alma sayınızı azaltmanız gerekir.

Cilt Kuruluğu Nasıl Giderilir

Cilt kuruluğu oluştuktan sonra nemlendirici kremler ve maskeler yardımı ile cildinizin eski sağlıklı günlerine kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz. Cilt kuruluğu kremleri sayesinde bu kuruluktan biran önce kurtulma şansına sahip olursunuz. Cilt kuruluğuna sahip olan kişilerin bu kuruluk altında yatan bir hastalık aramasına gerek yoktur. Çünkü cilt kuruması dış faktörlerden dolayı oluşan bir rahatsızlıktır. Çevresel ve kimyasal faktörler cilt kuruluğunu etkiler. Çevresel faktörlerden rüzgâra maruz kalmak, aşırı sıcak su kullanımı, klima ve hava kirliliği insan cildin olumsuz anlamda etkiler.  Kimyasal etkilerde cilde en çok hasar veren madde kullanılan deterjanlardır. Eğer akne ve sivilce önleyici ilaç, krem vb. şeyler kullanıyorsanız bu tür maddelerde insanların cildinde kuruluğa yol açabilmektedir. Cilt kuruluğu bitkisel tedavi yöntemleri ile tedavi olabilir. Cilt kuruluğu için özel olarak hazırlanan doğal maskeler ile cildiniz eski ışıltısını yeniden yakalayabilir.

Cilt Kuruluğuna Ne Yapmalı

Öncelikle cilt kuruluğu yaşayan kimseler duş sayılarını azaltmalı ve mevsim geçişlerinde ciltlerini korumak için önlem almalıdırlar. Cildinde kuruluk oluşmasını engellemek isteyen kişilerin bol su tüketmesi gerekir. Bunun dışında duş aldıktan sonra mutlaka bir nemlendirici kullanmalıyız. Duşta çok uzun zaman geçirmek ve derimizi rahatsız edecek derecede sıcak suyla yıkanmak ciltte kuruluğa yol açar. Bu gibi durumlardan kaçınmalıyız. Cilt kuruluğuna iyi gelen krem, maske tarzı şeyler kullanarak cildinizin yumuşamasına yardımcı olabilirsiniz.  Cildinize değer vermeli ve ona hassas davranmalısınız aksi takdirde cildinizde oluşan kuruluk ilerleyerek gerilmeye, pul pul olmaya ve hatta egzamaya kadar ilerleyebilir. Bunun için cildinizi koruyarak bu tip hastalıklarla uğraşmak zorunda kalmamalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ