Web sitemize hoşgeldiniz.

Bu Besinleri Tüketerek Yaşlanmaya Meydan Okuyun

13 Eylül 2018

Yaşlanmak hepimizin en büyük korkuları arasında yer almaktadır. Özellikle yaşlılığın getirdiği kırışıklıklar kadınların baş belası olarak görülmektedir. Ben yaşlanmak istemiyorum ya da yaşlanayım ama belli olmasın diyorsanız, bu yazı tam size göre! Çünkü sizlere hangi besinleri tüketerek yaşlanmanın etkilerinden kurtulabileceğinizden söz edeceğim. Kısacası “bu besinleri tüketerek yaşlanmaya meydan okuyun!”

Hangi Besinler Yaşlanmayı Önler?

Besin çeşitliliği epey fazla olduğu için yaşlanmayı önleyen besinlerin tamamını sizlere anlatmam biraz zor. O nedenle, yaşlanma etkilerini en aza indiren ve kolayca satın alabileceğiniz besinlerden söz etmek istiyorum

  1. Zeytinyağı: Zeytinyağı içerdiği omega 3 yağ asitleri sayesinde kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımının hızlanması ise cildin yenilenmesini ve parlak görünmesini sağlar. Böylece yaşlanma etkilerini de azaltmış olur. Zeytinyağı yaşlanmayı önleyen besinlerin en başında gelmektedir.
  2. Karpuz: Karpuz içerdiği C vitamini ve nem ile cildimizin her zaman genç kalmasını sağlayan besinlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Yaz aylarında karpuz tüketmek, vücudumuzun ihtiyacı olan su miktarının da bir kısmını karşılamaktadır. Yani her açıdan karpuzun oldukça yararlı olduğunu söyleyebiliriz.
  3. Yeşil Çay: Pek çok kişi siyah çayı tercih etse de aslında yeşil çayın çok daha yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en önemli sebebi ise içerisinde kateşin olmasıdır. Kateşin, güneşten kaynaklanan cilt hasarlarını önleme konusunda çok yararlıdır. Üstelik bağırsakları da çalıştırdığı için her zaman daha sağlıklı olmamızı sağlar. Yani yeşil çayın yararları say say bitmez diyebilirim. 1 ay içerisinde her gün 1 fincan yeşil çay içerek değişimi sizler de fark edebilirsiniz.

Elbette yaşlanmayı önleyen besinler yalnızca 4 tane değildir. Fakat en başta bu 4 besin gelmektedir. Siz de bu besinleri tüketerek yaşlanmaya meydan okuyun.

Ciltteki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir?

Cilt kırışıklıkları, yaşlanmanın ilk belirtileri olarak bilinmektedir. Bu nedenle pek çok kişinin şikayetçi olduğunu söyleyebilirim. Eğer kırışıklarınızın oluşmasını istemiyorsanız hem üstteki besinleri tüketmeli hem de bol bol su içmelisiniz. Sağlıklı bir cilt istiyorsanız en önemli besin kesinlikle sudur. Günlük su ihtiyacınızı karşıladığınız sürece, kırışıklıklardan da kaçabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ