Web sitemize hoşgeldiniz.

Boyunluk Nasıl Örülür Erkek, Yetişkinler İçin Dikişsiz Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır

Boyunluk son senelerde atkıdan daha fazla kullanılmakta ve kış trendleri arasında da yerini almaktadır. Siz de kısa bir süre içerisinde uygun ölçüleri bularak evinizde boyunluğunuzu oluşturabilirsiniz. Maliyet bakımından hesaplandığı zaman evde imal edilen boyunlukların çok daha kaliteli ve uygun fiyatlı olacağı da belirtilmelidir.

Boyunluk nasıl örülür erkek modelleri ile kadın modelleri arasında işleniş bakımından herhangi bir farklılık söz konusu olmayacaktır. Sadece kadınlar daha fazla süsleme kullanmaktadır. Aynı yöntemler ile hem kadınlara hem de erkeklere boyunluk hazırlayabilirsiniz. Boyunluğun ilmek sayısında küçültmeler yaparak çocuklara da uygun hale getirilebilir.

Hangi Yünler Seçilmelidir?

Şişle boyunluk modelleri konusunda erkekler daha çok koyu renkleri kullanmaktadır. Bunun yanı sıra gri ya da krem rengi gibi yünler de tercih edilebilmektedir. Son senelerde en trend renklerin başında gelen nefti yeşil de boyunluk konusunda harika bir seçim olacaktır. Yünün olabildiğince kalın ve yumuşak olmasına önem vermelisiniz. Bu şekilde sonuç çok daha hoş olacaktır.

Örgü Aşaması Nasıl Tamamlanmalıdır?

Boyunluk nasıl örülür erkek modelleri şu adımları tamamlayarak ortaya çıkarılabilir;

  • 50 ilmeklik bir başlangıç yapmalısınız. Kullandığınız yün alizenin en kalın son çıkan yünlerinden ise bu sayısı dilediğiniz uzunluğa göre değiştirebilirsiniz.
  • 50 ilmeklik bu başlangıç 41 santim olana kadar haraşo şeklinde örmelisiniz. 41 santim olduktan sonra tek sırada kesme işlemi de tamamlanmalıdır.
  • Kesim işlemi sonrasında oluşan parçanın iki ucu 10 santimlik bir denk geliş alanı bırakılarak iliştirilmelidir. Bu iliştirme işlemi hem dikiş iğnesi ile hem de tığ ile yapılabilir. Ortaya çıkacak olan model sevdiklerinizi mutlu edece ve size harika bir şıklık kazandıracaktır.

Boyunluk nasıl örülür erkek modelleri incelendiği zaman elde edilecek olan temel özellik şıklık ve rahatlık olacaktır.

Nasıl Birleştirilmelidir?

Boyunluk nasıl örülür resimli anlatım aşamasında en çok zorlanılan alanların başında kesinlikle birleştirme safhası gelir. Birleştirme aşamasında hem klasik iğne iplik kullanılabilir hem de tığ işleme alınabilir. Dikiş genellikle tercih edilen yöntem olsa da el yatkınlığı olan kişiler için tığ da oldukça kolay olacaktır. Birleştirme kısmının modeli hoşunuza gitmezse üzerine farklı motifler de koyabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ