Web sitemize hoşgeldiniz.

Allık Nasıl Sürülür?

13 Mayıs 2018

Allık nasıl sürülür? Allığı yüzünüze rastgele süremezsiniz. Allığı sürmenin de bir takım teknikleri vardır. Bu teknikleri bilirsiniz hangi yüze hangi allığın uygulanacağını bilir ona göre allık sürürsünüz. Yüzün şekline göre uygulayacağınız allık teknikleri hakkındaki bilgileri aşağıdaki yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Allık Sürme

Yuvarlak bir yüzeye sahipseniz ve yüzünüzün ince ve uzun görünmesini istiyorsanız allığı yanakların tam üstüne uygulamalısınız. Allığı fırçayla C harfi yaparak sürmelisiniz. Ayrıca allık sürerken saç diplerine kadar uzatılmalıdır.

Uzun Yüze Allık Sürme

Allık sadece yanakların üzerine sürülmelidir. Allığı yumuşak hareketler ile dağıtın. Bu işlem ile yüzün uzunluğu dengelenir. Yaptığınız makyaj da keskin olmamalı.

Oval Yüze Allık Sürme

Oval yüz yapısında alın çeneden daha fazla geniştir. Elmacık kemikleri daha baskın ve belirgindir. Çene de oval bir yapıya sahiptir. Böyle bir yüze farklı bir allık sürme tekniği uygulanmalıdır. Bu teknikte allık kemiklere ve şakak bölgesine sürülür. Bu tarzda elmacık kemikleri daha belirginleşir.

Köşeli Yüze Allık Sürme

Köşeli yüzlere allık sürerken farklı teknikler uygulanır. Bu yüz ifadesinde sert bir görünüm vardır. Bunun için yüze daha yumuşak bir ifade verebilmek adına allık elmacık kemiğinin üstüne sürülür. Yalnız yuvarlak şekilde sürün. Bu sayede yüzdeki sert ifade ortadan kalkacaktır.

Amaç: Allık sürmek gelişigüzel yapılacak bir teknik olmadığı için bazı allık sürme tekniklerinin bilinmesi yerinde olacaktır. Allık nasıl sürülür? Bu konu hakkında az da olsa bir bilgi sahibi olmanız sizi daha güzel ve çekici kılacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ